ساپورت!!!!!!!!!
قُلْ یَعِبَادِى الَّذِینَ أَسرَفُوا عَلى أَنفُسِهِمْ لا تَقْنَطوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ.....
دوستــی دارم که با من است حتی از رگ گردن هم نزدیک تر ولی من از آن غـــــــــــــــــافلم!!!!!

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان رهروان و آدرس rahro.LoxBlog.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)wmode="transparent">

آمار مطالب

کل مطالب : 310
کل نظرات : 52

آمار کاربران

افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا : 0

کاربران آنلاین


آمار بازدید

بازدید امروز : 173
باردید دیروز : 644
بازدید هفته : 3317
بازدید ماه : 3549
بازدید سال : 16160
بازدید کلی : 359631
ساپورت!!!!!!!!!

چندی است که پدیده ای شوم برپیکر زنان این شهر خودنمایی می کند که نامش «ساپورت» و یا «لگ» (leg) است.

در دهه ۶۰ در غرب دامن های خیلی کوتاه مد شد وبسیاری از خانم ها ترجیح  دادند تا به جای پوشیدن جوراب از ساق جورابی‌های بلند استفاده کنند، در  نتیجه برای رقابت با ساق ها، طول جورابها خیلی بلندتر از معمول شد تا برای  پوشیدن با دامن های کوتاه مناسب باشد، اما در اثر این تغییر جوراب ها به  کلی از مد خارج شد و جای آن را ساق جورابی ها گرفتند.

 

از بزرگترین مصیبت‌هایی که امت اسلامی به آن دچار شده است سهل انگاری  بسیاری از زنان و دختران مسلمان در پوشیدن لباس‌هایی مانند لباس‌های نازک  می‌باشد که بدن را نمی‌پوشانند و حجم و رنگ بدن را ظاهر می‌کند، و یا به  خاطر کوتاه بودن، یا باز بودن این لباس‌ها، باعث می‌شود که بعضی از اجزاء  بدن نمایان شود، و یا تنگی آن‌ها حجم بدن را نمایان می‌سازد. با نظری گذرا به فروشگاه‌های لباس زنانه حجم مصیبتی را که امت، اسلامی امروزه به  خاطر غریب بودن دین، بدان دچار آن شده‌اند برای ما مشخص می‌شود.

متاسفانه  در شبکه های مجازی ترویج این بی بند وباری بسیار به وفور مشاهده می شود 

حال سوال اینست 1-چرا این نوع پوشش زننده در مغازه های شهر به راحتی در دسترس میباشد ؟

2-چرا مسئولین شهر نظارت برفروشگاهها ومغازه ای سطح شهر نمی کنند وبرخورد جدی با آنها نمی شود ؟

3- چرا امر به معروف ونهی از منکر که یکی از فریضه  های مقدس دین اسلام به  شمار می آید هیچگونه تذکری  لسانی انجام نمی شود وروزبروز تعداد  این نوع  پوشش بیشتر می شود وجوانان این شهر در منجلاب فساد وتباهی می روند

4-چرا کارشناسان آسیب های اجتماعی و کسانی که به هرنحو ازاین پدیده شوم آگاهند سکوت کرده اند وچیزی نمی گویند

فلذا برخود واجب می دانم که فتوای بعضی از مراجع عزیزمان در خصوص لباس تنگ ونوع پوشش درج نمایم

 

در باب پوشش لباس های تنگ به فتوای بعضی از مراجع بزرگوار واحادیثی از ائمه اطهار علیهم السلام نیز اشاره ای می کنیم :

 

 

حجاب عاشورایی

- بخشی از خطبه حضرت زینب (سلام الله علیها) در مجلس در انتقاد از یزید در  رابطه با رفع حجاب از دختران پیامبر چنین است "... ای پسر آزادشدگان آیا  عدالت آن است که زنان و کنیزان خود را پشت پرده جای دهی ولی دختران رسول  خدا را اسیر نموده و پرده آبرو و حرمت آنها را بدری؟ و صورت آنها را  بگشایی؟"

(ترجمه لهوف، سید بن طاووس، سوگنامه سالار شهیدان، علیرضا رجالی تهرانی)

- دختر 6 ساله حضرت اباعبدالله  الحسین (علیه السلام) در مجلس یزید با آستین خود روی خود را گرفته بود و  اشک می ریخت. یزید پرسید چرا گریه می کنی؟ فرمود: چگونه گریه نکند کسی که  پوشش و نقابی برای او نیست که صورت خود را از تو و حضار مجلست بپوشاند.

(ترجمه نفس الهموم، ص 221)

- فاطمه دختر حضرت اباعبدالله  الحسین (علیه السلام) در روز عاشورا پس از غارت و تاراج اهل بیت (علیهم  السلام) خدمت عمه خود حضرت زینب (سلام الله علیها) رسید و گفت: آیا پارچه  ای هست که سرم را بپوشانم؟ حضرت زینب (سلام الله علیها) که خود نیز مثل او  گرفتار بود در جواب فرمودند: عمه ات نیز مثل شما احتیاج به پوشش دارد.

(حجاب در ادیان الهی، ص 107)

 

 

هشدارهای خدا

- پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): کسی که چشمش را از حرام پر کند خداوند روز قیامت چشمش را از آتش پر می نماید، مگر اینکه توبه نماید.

(وسائل الشیعه، جلد 14، ص 142)

- پیامبر می فرماید: "بیشتر اهل دوزخ مردانی هستند که ازدواج نمی کنند و پست ترین مردگان شما مردگانی هستند که بی همسرند."

(وسایل الشیعه، ج 14 ص 171)

- امیرالمؤمنین (علیه السلام) فرمودند: روزی من و فاطمه به خدمت رسول خدا (صلی الله علیه و آله) رفتیم و  آن حضرت را بسیار گریان یافتیم، عرض کردم: پدر و مادرم فدای تو باد یا رسول الله، چه چیز سبب گریه شما شده است؟ فرمود: یا علی، شبی که مرا به آسمان  بردند، زنانی چند از امت خود را در عذاب شدید دیدم، پس از حالت آنها تعجب  کردم و از شدت عذاب آنها گریستم.

زنی را دیدم که به موهایش آویخته شده بود و مغز سرش می جوشید و آن زنی بود که، موی خود را از مردان نامحرم نمی پوشانده است!

و زنی را دیدم که به سینه هایش آویخته شده بود و آن زنی بود که از انجام وظائف زناشویی خودداری می ورزیده است.

و زنی را دیدم گوشت بدن خود را می خورد و آتش از زیرش شعله می کشید و آن زنی بود که برای مرد نامحرم زینت می کرده است.

و زنی را دیدم که گوشت بدن او  از جلو و عقب با قیچی های آتشین پاره پاره می شد و آن زنی بود که خود را به مردان (نامحرم) عرضه می داده که به او رغبت کنند!

و زنی را دیدم که صورت و دستهایش می سوخت و روده های خود را می خورد و آن زنی بوده که مرد و زن نامحرم را به یکدیگر می رسانده است.

و زنی را دیدم که به صورت سگ،  آتش در پشتش داخل می شد و از دهانش بیرون می آمد و ملائکه سر و بدنش را با  گرزهای آتشین می کوبیدند. و آن زنی بوده که خواننده و آوازه خوان و حسود  بوده است.

1. عیون اخبار الرضا علیه السلام ج 2، ص 10.

2. بحارالانوار، ج 8 / 309 و جلد 103 / 245.

3. حیات القلوب ج 2، ص 292.

- پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): دو گروه اهل جهنم هستند؛ و حتی بوی بهشت به مشام آنها نخواهد رسید:

1. ستمگران تازیانه به دست. 2. زنان بی حجاب و برهنه ای که با زرق و برق خود را به مردم نشان داده و هوس  های آنها را به سوی خود جذب می کنند. موهای سرشان همچون کوهانهای شتر سبکسر عربی است....

(فروع کافی، ج 5، ص 1519)

- پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): زنانی پوشیده و برهنه و مایل به کارهای پلید جهل دهنده و اغوا کننده به منکرات و زشتیها که سرشان مانند کوهان شتر (آرایش جو) است، که این گونه از زنان نه در بهشت داخل می شوند و نه بوی بهشت به مشام ایشان می رسد.

(تفسیر قرطبی، ج 14، ص 224)

- پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) فرمودند: دو گروهند که اهل آتشند، نمی خواهم آنها را بنگرم: 1. گروهی که تازیانه به دست گرفته و به مردم اذیت می رسانند. 2. زنانی که پوشیده  اند ولی برهنه اند. (کاسیات عاریات) به شهوات متمایلند و مردم را به سوی  خود جذب می کنند.

(علل الشرایع، ص 602)

- پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله): هرگاه زنی برای غیر شوهرش، خود را معطر نماید سپس از خانه اش بیرون  شود تا زمانی که به منزلش برمی گردد لعنت می شود.

(وسایل الشیعه، ج 14، ص 114؛ حجاب در ادیان الهی، ص 95)

- پیامبر خدا (صلی الله علیه و  آله و سلم): دو گروه از دوزخیان را (هنوز) من ندیده ام: گروهی که تازیانه  هایی مانند دم گاو در دست دارند و مردم را با آن می زنند و گروه دیگر زنانی که پوشش دارند اما برهنه اند، کجراه می روند (زنانی که کرشمه راه می روند و دل مردان را می ربایند یا روسری و مقنعه خود را کج و تا نیمه بر سر می  کنند. یا با آرایش و زیور بیرون می آیند به تعبیر دیگر زنانی که به دیگر  زنان یاد می دهند مانند آنها رفتار کنند (بدحجاب باشند) و دیگران را به کج  روی تشویق می کنند، سرهایشان همچون کوهان شتر خاسانی فروهشته است. اینان به بهشت نمی روند و بوی بهشت را که از فاصله چندان و چندان به مشام می رسد،  استشمام نمی کنند.

- رسول خدا (صلی الله علیه و  آله) فرمودند: دو گروه اهل جهنم هستند؛ از جمله زن بدحجابی (که در ضمن این  که پوشیده اند برهنه و عریانند) آنان برای فتنه و فریب مردان خود را آرایش و زینت می کنند و مانند کوهان شتر سبکسر، موهای خود را بیرون می گذارند. این زنان نه داخل بهشت خواهند شد و نه بوی بهشت به مشامشان خواهد رسید.

(کنزالعمال، ج 16، ص 383، شماره 45013 و مانند آن ج 16، ص 401)

 

حضرات آیات:

بهجت: پوشیدن لباس های تنگ و مهیّج برای زن و مرد جایز نیست.

مکارم شیرازی: این گونه لباسها  اشکال دارد و بر پسران و دختران و مردان و زنان مسلمان لازم است رعایت  موازین عفّت اسلامى را، که مایه سعادت دنیا و آخرت آنهاست، بنمایند.

هادوی تهرانی: برای تحقق حجاب  یا پوشش مشروع باید لباس به گونه ای باشد که پوست را بپوشاند و حجم بدن را  نشان ندهد. ولی برای تحقق ستر فقط پوشاندن پوست کافی است. با این وصف،  پوشیدن‌ »شلوار لی چسبان» در برابر محارم بلامانع است، ولی در برابر نامحرم جایز نیست و کفایت از حجاب نمی کند.

حمله ی لشکر دخترانتعداد بازدید از این مطلب: 660
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


مطالب مرتبط با این پست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه:

عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود